výpredaj svietidiel

Black Friday

NOVINKY

arr3Žárovky LED SANDYNové LED žárovky LED Sandy se skvělými parametry a ještě skvělejší cenou!!... arr3Jak vybrat dětská svítidla?  Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší a odráží se to i při řešení osvětlení dětského... arr3Doprava zdarmaVyužite našu ponuku! K objednávke nad 30 EUR vr.DPH doprava zadarmo! Všetky informácije v sekcii...

KONTAKTY

SANDRIA SK s.r.o.
Dolné Srnie 170
916 41 Dolné Srnie
tel: 00421950246883
napíšte nám

AKČNÁ PONUKA

cena pred zľavou 44,23 EUR
cena produktu 23,00 EUR
skladom

TOP PRODUKTY

cena produktu 31,20 EUR
skladom
cena produktu 61,00 EUR
skladom
cena produktu 75,59 EUR
skladom

 


 Stupne krytia IP - ako sa v tom vyznať ?

       

Stupeň krytia IP je jedným z najdôležitejších parametrov u každého svietidlá a hovorí nám, ako veľmi je dané svietidlo odolné voči vniknutiu cudzích predmetov (prachu, vody, ...). Krytie IP je dôležité najmä pri výbere osvetlenia do kúpeľne, poprípade záhradného a vonkajšieho osvetlenia, pri ktorých je nutná ochrana svietidlá pred vonkajšími vplyvmi, akými môžu byť rôzne nečistoty, prach a voda. Tento údaj nájdete v našom e-shope u každého svetla, pokiaľ však uvedený nikde nie je, jedná sa o najbežnejší typ krytia IP 20.

 

Stupeň krytia IP sa vyjadruje tzv. IP kódom, ktorý sa skladá jednak zo znaku IP a ďalej dvoch číslic - zatiaľ čo prvá číslica udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a pred vniknutím cudzích predmetov, druhé číslo nám hovorí, ako veľmi je svietidlo odolné voči vniknutiu vody ( vodotesnosť). V tejto tabuľke Vám ponúkame jasný prehľad všetkých možných kombinácií stupňa krytia IP (väčšinou sa však najčastejšie objavujú typy ako IP 20, IP 44, IP 65, atď.):

 

      

                              

Z tejto tabuľky je už viditeľné čo každý konkrétny typ stupňa krytia IP "dokáže" - napr. najbežnejší typ krytia, IP 20 je podľa tabuľky chránené pred nebezpečným dotykom prstom (tzn. nemal by tu byť otvor väčší ako 1,2 x 1,2 cm), ďalej pred nebezpečným vniknutím malých cudzích telies a pokiaľ ide o ochranu pred vniknutím vody, tento typ je bez ochrany.

 

V prípade otázok na tento článok či čokoľvek iné sa neváhajte obrátiť na náš tím Alfa-svietidlá.

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MmRmYW